Bezpieczna poczta email? Tylko z Bezpiecznym Nadawcą.

Bezpieczna poczta email. Jak poznać, czy mail pochodzi od "Bezpiecznego Nadawcy"?

To bardzo proste. Wiadomość od nadawcy, który korzysta z usługi Bezpiecznego Nadawcy, będzie wyróżniona znaczkiem zielonej kłódki oraz odpowiednim komunikatem. Wiadomość taka ma domyślnie odblokowane obrazki, a jeśli posiada załączniki (np. faktury) ikona bezpieczeństwa pojawi się również obok nich.

Na czym polega techniczna weryfikacja "Bezpiecznego Nadawcy"?

Bezpieczna poczta email weryfikuje tożsamości nadawców wykorzystując do tego kilkustopniowy proces. W ramach procesu, sprawdzane są adresy w nagłówku wiadomości, nazwy i adresy IP serwerów, które wysłały wiadomość, oraz w szczególności podpis kluczem cyfrowym DKIM (DomainKeys Identified Mail). Tylko wiadomości od znanych nam Partnerów mogą przejść tą weryfikację, dlatego jest to jedyny standard zabezpieczenia wiadomości, który jest potwierdzony przez Interia.

Czy zatem wszystkie inne wiadomości jakie otrzymuję na skrzynkę są niebezpieczne?

Oczywiście, że nie. Jak każda bezpieczna poczta email, tak i Poczta Interia stosuje inne zabezpieczenia, chroniące Twoją skrzynkę przed większością prób wyłudzeń, oszustw, wirusami czy niechcianymi reklamami. Wciąż, przed niektórymi zagrożeniami może obronić Cię tylko czujność i ograniczone zaufanie do niespodziewanych wiadomości, które nie są potwierdzone nowym oznaczeniem. Na przykład częstą techniką stosowaną przez "phisherów" są błędy językowe czy przestawienie liter w adresie np.: jan.kowalski@interla.pl (zamiast @interia.pl) 

Zwracaj sprawdzaj, czy nic nie budzi Twoich wątpliwości. Jeśli nie masz pewności czy wiadomość jest bezpieczna, po prostu nie odpowiadaj na nią, nie klikaj w żadne linki ani nie pobieraj załączników. Możesz skontaktować się z rzekomym nadawcą, np. telefonicznie. W ten sposób ustalisz czy faktycznie mail pochodzi od niego i Twoja bezpieczna poczta email pozostanie niezagrożona. Jeśli okaże się, że wiadomość nie została wysłana od prawdziwego nadawcy, wrzuć takiego maila do SPAMu lub usuń go ze skrzynki. Dodatkowo, możesz powiadomić Biuro Obsługi Klienta (BOK) portalu Interia.pl o wystąpieniu takiej sytuacji, abyśmy mogli zabezpieczyć innych użytkowników przed oszustwem.

Bezpieczna poczta email. Kto może dostarczać wiadomości jako "Bezpieczny Nadawca"?

Każda firma, która będzie chciała zostać Bezpiecznym Nadawcą, może wysyłać takie wiadomości. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i wyrazisz chęć współpracy. Z doświadczenia wiemy, że firmy, które czerpią największe korzyści z usługi, to te, które wysyłają bardzo dużo tzw. wiadomości operacyjnych, czyli e-faktury, przypomnienia lub powiadomienia. Ponad to, są to bardzo duże, znane organizacje, które z reguły są najbardziej atrakcyjnym celem ataków oszustów. Do takich firm należą banki, firmy z branży telekomunikacyjnej, organizacje płatnicze, e-sklepy czy wystawcy faktur za różne media. Naszymi Partnerami są m.in. Santander, Play, Plus, Cyfrowy Polsat i Oponeo.

Jakie są korzyści dla nadawcy z usługi Bezpieczny Nadawca?

Uwierzytelnienie wiadomości przyczynia się do wzrostu zaufania oraz wzmocnienia wizerunku firmy w zakresie ochrony danych klientów i bezpieczeństwa. Odróżnienie wiadomości symbolem i logotypem, którego nie da się sfałszować ani dodać bez porozumienia z Interią to najlepsza, realna ochrona przed atakami phishingowymi na znaną markę i jej klientów.  

Dodatkowo aktywacja usługi powoduje zwiększenie skuteczności komunikacji email, podnosząc wartości wskaźników OR oraz CTR. To znaczy, że wiadomości są częściej otwierane - średnio otwieralność rośnie dwukrotnie, ponieważ wiadomości od Bezpiecznych Nadawców się wyróżniają i łatwo je zauważyć. Linki w nich przesyłane są również chętniej klikane, bo użytkownicy niczego się nie obawiają a zawarte w treści przyciski są automatycznie odblokowane. 

Dodatkową zaletą jest wsparcie i monitoring specjalistów z Interii, którzy zadbają również o to by wiadomość dobrze się prezentowała na wszystkich urządzeniach i interfejsach poczty, z których korzystają użytkownicy Interii.

Jak włączyć usługę Bezpieczny Nadawca dla wiadomości wysyłanych?

Jeśli zależy Ci, aby Twoja marka, usługa i cała firma kojarzyła się z bezpieczeństwem, skontaktuj się z naszym Business Development Managerem lub wypełnij formularz. Włączenie usługi jest bardzo proste i nie wymaga zaangażowania zasobów IT po stronie nadawcy wiadomości. 

Aktywacja usługi jest prosta, niewymagająca ingerencji w wewnętrzne systemy. Dostosowaniem wyróżnienia korespondencji, weryfikacją oraz aktywacja usługi zajmuję się Interia.


Business Development Manager

Łukasz Fila

lukasz.fila(at)firma.interia.pl

Tel. +48 500 160 636

Oceń czy byliśmy dla Ciebie pomocni

  • Przepisz kod z obrazka.
    (6 znaków)

  • przepisz kod z obrazka